Joomla - co to?
Strony internetowe

Joomla - co to?

Joomla! jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS i jest również bezpłatny. Może to bardzo ułatwić samodzielne założenie strony internetowej. Co oferuje to rozwiązanie, na jakich platformach jest ono stosowane i dlaczego warto z niego skorzystać? W tym artykule odpowiemy na wszelkie pytania.

Joomla! - co to takiego?

Joomla! to system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia użytkownikom łączenie funkcji i niezawodnych narzędzi używanych przez użytkowników końcowych witryny. Umożliwia im tworzenie idealnego czytelnego i funkcjonalnego środowiska cyfrowego dla wszystkich rodzajów witryn internetowych za pomocą jednej, przyjaznej dla użytkownika platformy. Joomla! określa się mianem „Matki Ziemi” – przyjaznego i łatwego w obsłudze systemu CMS typu „wszystko w jednym” do tworzenia stron i sklepów internetowych.

Joomla - co to?

Funkcje obejmują narzędzia do publikowania w Internecie, takie jak blogi i galerie; tworzenie społeczności poprzez rejestrację użytkowników i wsparcie profilu z formalnymi uprawnieniami; możliwości wiki, które zapewniają możliwość tworzenia wielu użytkowników z wbudowaną możliwością aktualizacji, etykietowaniem artykułów i archiwum treści organicznych; Przyjazność SEO, taka jak podstawowe budowanie adresów URL w oparciu o tytuł; integracja open source i dostępność dużej liczby wtyczek, pozwalających na dostosowanie i funkcjonalność; wbudowane wsparcie dla sieci społecznościowych, takich jak Facebook i Flickr, które można wykorzystać do zachęcania do interakcji ze społecznością; oraz obszerną listę graffiti.

Czy warto użyć Joomla do projektów internetowych?

CMS Joomla zawiera już wiele doskonałych funkcji, więc nie musisz się martwić o znalezienie lub płacenie za programistów. Możesz zacząć w ciągu kilku minut - pobierz darmowy szablon i po prostu kliknij różne funkcje, aby zmienić swoją witrynę. Jedną z najlepszych rzeczy w Joomla CMS jest społeczność. Istnieją setki samouczków online, jeśli masz problemy z określoną częścią Joomla, a nawet grupy czatowe zwykle hostowane na Facebooku lub grupach dyskusyjnych Google, aby zaoferować dodatkową pomoc.