Aplikacja do blokowania telefonu dziecka
Aplikacje

Aplikacja do blokowania telefonu dziecka

W dzisiejszych czasach niezbędna jest kontrola nad smartfonem Twojego dziecka. Istnieje wiele sposobów na ograniczenie czasu spędzanego na telefonie, ale możesz także ograniczyć ilość treści na urządzeniu mobilnym, włączając lub wyłączając niektóre ustawienia. W tym artykule przyjrzymy się kilku przydatnym i najpopularniejszym aplikacjom, które pozwalają kontrolować rodzicom, co dziecko przegląda w telefonie.

Warto zaznaczyć, że w naszych czasach smartfony są nieodłączonym elementem wśród dorosłych, ale także teraz i dzieci. Niestety ciężko kontrolować nasze dziecko 24/7 i sprawdzać, co dokładnie przegląda w telefonie, czasami wystarczą nieodpowiednie reklamy. Dodatkowo w internecie szerzy się od hakerów, którzy tylko czekają, aż nasza mała pociecha kliknie w nieodpowiedni link. Aby tego uniknąć stworzono aplikacje umożliwiające kontrolę rodzicielską nad tym co ich dziecko może oglądać w telefonie. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ my jako rodzice możemy mieć spokojną głowę, a dziecko dostanie tylko treści odpowiednie do danego wieku.

Aplikacja do blokowania telefonu dziecka

FamilyTime

Ta aplikacja zapewnia funkcje związane z lokalizacją i ograniczenia dostępu. Rodzice mogą z nich korzystać, aby zobaczyć, gdzie telefon jest używany i ustawić określone strefy, w których chcą, aby ich dziecko przebywało w określonych godzinach, np. jeśli dziecko opuści szkołę, natychmiastowo dostaniemy powiadomienie. FamilyTime umożliwia również ograniczenie dostępu do innych aplikacji, jak Google, czy konta bankowe.

Kaspersky Safe Kids

Producenci oprogramowania antywirusowego szukają sposobów na ulepszenie swoich aplikacji do kontroli rodzicielskiej, aby odciążyć rodziców. Jedna z takich aplikacji Kaspersky Safe Kids umożliwia nadanie dziecku określonych limitów i kontrolowanie sposobu, w jaki korzysta z telefonu lub tabletu. Tym sposobem nie musimy się stresować i sprawdzać co kilka minut, co dziecko robi na urządzeniu. Program ten może pochwalić się m.in. rozbudowaną funkcją filtrowania stron. Rodzic może ustawić niektóre witryny jako niedostępne za pomocą listy kategorii. Kaspersky Safe Kids pozwala także rodzicom ustawić limit czasu na urządzeniu i dzwonić wyłącznie do wybranych kontaktów.