Jak reklamować się na YouTube?
Marketing

Jak reklamować się na YouTube?

YouTube jest jednym z wielu miejsc, na którym można reklamować swój biznes w formie bezpłatnej oraz płatnej. Możliwości jest tam sporo, dlatego warto skorzystać z tego, co oferuje to miejsce.

Jak reklamować się na YouTube bezpłatnie?

YouTube daje możliwość założenia konta bezpłatnie i bezpłatnego zamieszczania tam filmów w dowolnym temacie i w zasadzie o dowolnej długości. To daje szerokie możliwości przygotowywania materiałów powiązanych z prowadzonym biznesem i tworzenia społeczności wokół kanału.

Bezpłatne promowanie się na YouTube wymaga jednak zaangażowania, bo content powinien być dobrej jakości. Oprócz tego należy utrzymywać relacje ze społecznością – odpowiadać na komentarze czy informować na karcie o planowanych działaniach. Warto również promować w innych miejscach kanał na YouTube, aby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób.

Duże znaczenie ma także właściwe opisywanie filmów, stosowanie tagów jak i spójność wizualna – od miniaturek po oprawę graficzną kanału jak i samych filmów.

Jak reklamować się na YouTube?

Jak reklamować się na YouTube płatnie?

YouTube daje też możliwość płatnego reklamowania się na kilak sposobów. Mogą to być reklamy pojawiające się między filmami w postaci np. banerów czyli tzw. kampanie displayowe, analogiczne do tych, jakie można zobaczyć w wyszukiwarce Google.

Oprócz tego w trakcie trwania filmików można zobaczyć dwie formy reklamy graficznej – jako reklama in-vide o ukazująca się na dole filmu nad paskiem postępu czy w formie sporych kart sponsorowanych pojawiających się po prawej stronie.

Oprócz tego występują cztery formy reklamy video, w tym trzy pojawiające się na filmie a jedna w sekcji nad nim. Wszystkie z nich są bardzo powszechne najbardziej rozpoznawalna jest tzw. reklama Bumper Ads i TrueView In-Stream czyli krótkie filmiki włączające się przed otworzeniem materiału lub w trakcie jego oglądania. Przy czym te drugie maja opcję pominięcia ich po kilku czy kilkunastu sekundach.

Jak widać, możliwości reklamowania się na YouTube jest wiele – od bezpłatnych działań polegających na zamieszczaniu materiałów aż po płatną reklamę opierając się na wyświetlaniu banerów czy gotowych materiałów reklamowych w postaci video. Wybory formy reklamy należy dokonać w oparciu o to, jaki efekt chce się osiągnąć.