Założenie sklepu internetowego to dopiero początek działań w sieci, ponieważ należy zadbać o jego właściwą reklamę by pozyskać klientów. Sposobów i dróg jest wiele, ale najlepiej jest je łączyć by osiągać jak najbardziej optymalne wyniki.
Jak reklamować sklep internetowy?
Płatne reklamy
Reklamowanie nowego sklepu internetowego najprościej zacząć od reklamy płatnej Google – czy to w wyszukiwarce czy w sieci. W ten sposób niewypozycjonowana jeszcze strona i nie mająca klientów może najprościej i najszybciej pozyskać pierwszy ruch. Ta forma jest także bardzo dobra do reklamowania działających już wiele lat miejsc, gdyż pozwala na wykorzystywanie narzędzi remarketingowych.
Social media
Media społecznościowe przez swoja różnorodność dają wiele różnych możliwości reklamowania biznesu, czy to poprzez prowadzenie profili i zamieszczeni postów w postaci zdjęć czy filmików aż po wykupowanie płatnej reklamy.
Influencer marketing
Inna opcją coraz bardziej popularną jest tzw. infuencer marketing czyli współpraca z osobami mającymi licznych fanów w mediach społecznościowych. Formy współpracy mogą być różne, ale ich celem jest reklama produktu czy usługi a także rozpoznawalności marki. Różnorodność mediów jak i prowadzących działania osób jest duża, więc pozwala to na znalezienie idealnego kandydata z grupą odbiorców, do której chce się trafić.
Reklama banerowa
Nic nie stoi na przeszkodzie aby wykupić miejsca banerowe na znanych czy lokalnych portalach internetowych. To pozwoli dotrzeć do kolejnego grona odbiorców, którzy np. sprawdzają tylko kilka portali czy też taki, którzy nie widzą, że dany biznes istnieje.
Pozycjonowanie
SEO nie jest typową formą reklamy, ale pozwala użytkownik trafić na stronę poprzez organiczne wyniki wyszukiwania. Z tego względu warto podjąć działania mające na celu pozycjonowanie strony w Google.
Form i możliwości reklamy jest kilka, a wybór drogi jest uzależniony od typu sklepu, oferowanych usług czy produktów jaki dostępnego budżetu. Warto zacząć do tego, co na początku przyniesie największe zyski a potem kolejno poszerzać działania o kolejne elementy.